Jesteś tutaj: Promocja szkoły

Materiały promocyjne Gimnazjum nr 2 im. C.K. Norwida w Bochni

Kliknij na wybranej pozycji aby dowiedzieć się więcej

Oferta

edukacyjna

2016/17

EWD w Gim2
Co to jest?

EWD

Bal

Nasz kanał na YouTube
Kanał YouTube

Szkoła Odkrywców
Talentów

SOT

Ulotka promocyjna

Ulotka promocyjna

Nasz fanpage

Facebook

Integracja

Prezentacja o szkole

Prezentacja

Film

Gim2 w programie

SBP

 


OFERTA EDUKACYJNA GIMNAZJUM NR 2 IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W BOCHNI NA ROK 2016/2017


Interesują Cię matematyka, fizyka, a może chemia? Oto oferta w sam raz dla Ciebie!

 

  1. KLASA DLA UCZNIÓW ZAINTERESOWANYCH MATEMATYKĄ (rozszerzony program nauczania matematyki).

  2. KOŁO MATEMATYCZNE

  3. KOŁO CHEMICZNO - FIZYCZNE

Na zajęciach koła matematycznego i chemiczno - fizycznego (doświadczenia, eksperymenty, badania) zapraszamy do poznania świata nauk matematyczno – przyrodniczych tak, jak robią to naukowcy.

Szkoła posiada certyfikat IBSE (nauczanie przez badanie). Jesteśmy gotowi, żeby przeprowadzić Cię z sukcesami przez zawiły świat matematyki i nauk przyrodniczych. Pomagają nam w tym również wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uczymy matematyki przez działanie podczas cyklicznie organizowanych warsztatów „Matematyczne origami”.


A może chcesz poznać świat nauk humanistycznych?

 

4. KOŁO SPRAWOZDAWCZO - REDAKCYJNE

Jesteś ciekawy warsztatu pracy dziennikarza, interesuje Cię świat mediów, chcesz wyrażać swoje spostrzeżenia i opinie? – dołącz do Koła sprawozdawczo-redakcyjnego. Uczestnicz w życiu społeczności szkolnej i lokalnej. Nauczysz się sprawnie posługiwać piórem, korzystać z różnych form wypowiedzi, poznasz techniki pisania, sposoby prowadzenia dyskusji, zasady argumentacji i kultury wypowiedzi. Może dzięki temu kiedyś zostaniesz znanym dziennikarzem. Kto wie???...

5. WARSZTATY TEATRALNO–LITERACKIE - oto oferta dla przyszłych aktorów i literatów!

Drzemie w tobie dusza artysty a twoją pasją jest teatr – zapraszamy do udziału w przedstawieniach teatralnych (również w języku angielskim), akademiach okolicznościowych realizowanych w ramach spotkań z „Żywym Słowem” na warsztatach teatralnych. Warsztaty skupiają młodzież zafascynowaną sztuką sceniczną. Młodzi aktorzy uczą się dykcji, ruchu na scenie, opanowania i gry. Współpracujemy z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Efekty naszej pracy zobaczysz na stronie internetowej w dziale Galerie Gim2 - Fotografie szkolne – Bale gimnazjalne

W ramach Herbaciarni Naukowej czekają na Ciebie wykłady w Polskiej Akademii Umiejętności. Spotkasz tam z nami wybitnych przedstawicieli literatury, kultury i sztuki. Posiadamy certyfikat ORE „Szkoła Odkrywców Talentów”.

6. WARSZTATY PLASTYCZNE - ta oferta jest dla chcących poznać tajniki malarstwa i nauk plastycznych.

Rozwijamy talenty na warsztatach plastycznych - „ Bądź jak Leonardo”.

Mamy własną galerię sztuki.

Galeria „PALETA” i „Praca miesiąca” prezentuje twórczość plastyczną naszych uczniów. Każdy ma okazję zaprezentować na szerokim forum różne techniki artystycznego wyrazu, uzyskać wsparcie w przygotowaniu do udziału w konkursach i przeglądach artystycznych. Kształcimy umiejętności odbioru kultury przez bezpośredni kontakt z dziełami malarstwa, rzeźby i architektury.


A teraz coś dla poliglotów!!!

 

7. ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Na zajęciach z języka niemieckiego sprawdzisz swoje kompetencje językowe m.in. podczas wyjazdów zagranicznych. Szkoła organizuje wymianę uczniów polsko – niemiecką. W ramach współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie przygotujemy Cię do uzyskiwania certyfikatów językowych (Zertifikat Deutsch). To oferta dla tych, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie historii, kultury, geografii krajów niemieckojęzycznych.

8. ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Posiadamy zgodę Małopolskiego Kuratora Oświaty!!!

Koło zainteresowań z języka angielskiego „Nakręceni na słówka” - sposób innowacyjny uczymy języka angielskiego. Uczniowie samodzielnie przygotowują materiał audiowizualny potrzebny do opanowania języka w stopniu komunikatywnym. Dwa główne aspekty realizowane podczas zajęć to aspekt kulturoznawczy i językoznawczy. Pracujemy na platformach edukacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych nośników informacji (tablety, smartfony, tablica multimedialna).


Ta oferta jest dla dbających o swoją kondycję fizyczną i nie tylko o nią!!!

 

9. ZAJĘCIA SPORTOWO - REKREACYJNE

Dbamy o sprawność fizyczną naszych uczniów dzięki bogatej ofercie zajęć sportowych z zakresu lekkiej atletyki, koszykówki, siatkówki. Prowadzimy poszerzone zajęcia piłki ręcznej, piłki nożnej, zajęcia na basenie połączone z ratownictwem wodnym. Rozwijamy umiejętność gry w szachy, realizujemy projekty (w tym projekt polsko - szwajcarski) wspomagające zdrowie i sprawność fizyczną. Nad wszystkim czuwa wyspecjalizowana kadra z uprawnieniami trenerów. Szkoła posiada certyfikaty „Trzymaj formę” i „Szkoła w ruchu” .


Chcesz zostać programistą? - Te zajęcia są dla Ciebie!

 

10. AKADEMIA PROGRAMOWANIA

Podczas zajęć dla pasjonatów informatyki wspieramy uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych poprzez naukę programowania w językach Logo i C++. Stwarzamy możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy i umiejętności przez udział w ogólnopolskich projektach: Akademia Programowania, Olimpiada Informatyczna, TIK?-TAK! - Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Konkursie tematycznym Małopolskiego Kuratora Oświaty „Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera”.


Miłośników historii i politologii zapraszamy do udziału w....:

 

11. KÓŁKU HISTORYCZNYM

Miłośników nauk humanistycznych zapraszamy do udziału w wykładach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wszystkim, którzy interesują się historią dawną i współczesną proponujemy udział w Spotkaniach z historią. Zainteresowanych historią i politologią zabieramy w podróż do czasów zamierzchłych i współczesnych. Przygotowujemy do podjęcia nauki w klasach o profilu humanistycznym w szkole ponadgimnazjalnej.

Lubisz być na bieżąco z wiadomościami o kraju i świecie – nie ma problemu?

W naszej szkole jest WiFi dostępne również dla uczniów.

Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych zwiększa szanse edukacyjne uczniów – w zależności od potrzeb jest ukierunkowana na pracę z uczniem zdolnym lub mającym trudności w nauce. Młodzież ma możliwość zgłębiania i poszerzania wiedzy z poszczególnych dziedzin, może też liczyć na specjalistyczną pomoc w rozwoju swych indywidualnych zainteresowań.

 
 

Szkoła w ruchu

Data, imieniny


Dzisiaj jest: Środa
20 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl,
Wincenty

Do końca roku zostało 287 dni.
Zodiak: Ryba