Jesteś tutaj: Cyfrowobezpieczni
Napisał(a): B.Chełmecka-Czekaj
piątek, 06 października 2017

Chcemy być Cyfrowobezpieczni!

06.10.2017 klasa 4 a wzięła udział w lekcji na temat “Bezpieczeństwo własnego wizerunku w Internecie” która została przeprowadzona w ramach uczestnictwa szkoły w projekcie Cyfrowobezpieczni. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych, chroniąc własną prywatność oraz jakie są zasady umieszczania zdjęć w Internecie.

Podstawą bezpieczeństwa cyfrowego w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, nauczycieli i rodziców na temat zagrożeń i ryzyka związanych z korzystaniem z Internetu i narzędzi cyfrowych. Mamy nadzieję, że lekcja ta będzie tylko początkiem współpracy wszystkich, którym na sercu leży bezpieczeństwo uczniów w sieci i że  w naszej szkole realizacja projektu przyczyni się do podniesienia  tego bezpieczeństwa. Uczniów, rodziców i nauczycieli zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.cyfrowobezpieczni.pl/ na której znaleźć można wiele interesujących materiałów oraz obejrzeć profil projektowy naszej szkoły.

opiekunka projektu
Barbara Chełmecka-Czekaj