Jesteś tutaj: Finał roku szkolnego
Napisał(a): B.Staniszewska
piątek, 23 czerwca 2017

finalZakończenie roku szkolnego

Uroczystą mszą odprawioną w kościele pw. św. Pawła Apostoła rozpoczęła się ostatnia już w tym roku szkolnym nasza gimnazjalna impreza. Po 10-cio miesięcznym trudzie zarówno młodzież jak i nauczyciele z utęsknieniem oczekiwali  na zasłużone wakacje.

Zanim jednak opuściliśmy szkolne mury, dnia 23 czerwca w holu gimnazjum odbyła się okolicznościowa akademia. Rozpoczęło ją wprowadzenie – po raz ostatni w dziejach szkoły funkcjonującej jako samodzielna jednostka oświatowa – sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Pani dyrektor Paulina Joniak wygłosiła przemówienie, w którym podsumowała miniony rok pracy i przedstawiła statystyki wyników nauczania i zachowania uczniów. Zwróciła uwagę na to, że tegoroczne osiągnięcia były naprawdę imponujące, bo na świadectwa z wyróżnieniem w bieżącym roku szkolnym zapracowała sobie 1/5 uczniów naszego gimnazjum. Tradycyjnie już najlepsi uczniowie  szkoły zostali uhonorowani prestiżowymi nagrodami ufundowanymi i wręczanymi przez Radę Rodziców z jej przewodniczącą  panią Grażyną Piętą na czele. Były to „ Leonardy” i „Diament”. Ten ostatni otrzymała uczennica kl. 3C Julia Michalik.Diament Nie byłoby sukcesów uczniów, gdyby nie wytężona praca i zaangażowanie nauczycieli i wychowawców.  Pani dyrektor swoimi nagrodami wyróżniła kilkoro z naszego grona pedagogicznego (Buszko Małgorzata, Wilczyńska Magdalena, Gawęda Dorota, Kawalec Jerzy, Kica Helena, Kociołek Ewa, Stefańska Jolanta, Chełmecka-Czekaj Barbara, Kukla Jolanta, Szlachetko Anetta, Łagosz Roman, Nowak Dorota, Staniszewska Bernadeta, Szymańska Ewa)
oraz administracji i obsługi szkoły (Jelonek Jan, Zajt Stanisława, Łubik Katarzyna, Lesiewicz Patrycja), informując równocześnie, że nasze koleżanki – panie: Beata Biernat i Monika Trojak otrzymały nagrody Burmistrza Miasta Bochnia. Swoje uznanie pani Joniak wyraziła także Radzie Rodziców i nagrodziła jej przewodniczącą okolicznościową statuetką, dziękując za dotychczasową współpracę i wyrażając nadzieję na dalszą. W trakcie uroczystości  nie zapomniano też o najlepszych sportowcach w szkole – ci otrzymali pamiątkowe medale. Część oficjalną zakończyło odczytanie przez panią dyrektor okolicznościowego adresu otrzymanego od pana burmistrza Kolawińskiego związanego z zakończeniem roku szkolnego oraz wręczenie przez wychowawców poszczególnych  klas świadectw z biało-czerwonym paskiem uczniom, którzy swą rzetelna i systematyczna nauką zapracowali sobie na nie w minionym już roku szkolnym. FinałPo gali rozdania cenzurek nastąpiła część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pań Anetty Szlachetko, Doroty Bielińskiej i Beaty Biernat. Trzecioklasiści nie kryli słów wdzięczności i rozrzewnienia, zapewniali o swej pamięci i życzliwości wobec tych, którzy przez ostanie lata pracowali nad ich nauczaniem i wychowaniem. Pani dyrektor, dziękując w imieniu wszystkich nauczycieli za ich ciepłe słowa, zaprosiła wszystkich do odwiedzania murów szkoły już po wakacjach.  Po montażu słowno – muzycznym  młodzież rozeszła się do klas, w których otrzymała od wychowawców swoją „wypłatę” za ostatni rok nauki. Ze świadectwami w rękach i w ogromnej większości z promocją do kolejnej klasy uczniowie z uśmiechem opuścili szkołę, mając zapewne w myślach słowa piosenki : „Niech żyją wakacje! Niech żyje pole, las! I niebo i słońce, pogodny letni czas…” Wykorzystujcie go w pełni i bezpiecznie, nabierajcie sił i … do zobaczenia za 2 miesiące!!!

Fotoreportaż - tutaj

23 Października 2017